Proste sposoby na naukę języka w internecie

Internet to kopalnia inspiracji, pomysłów i źródeł, które możesz wykorzystać do samorozwoju. Żyjemy w czasach, w których poznawanie i nauka nowych rzeczy jest czymś na wyciągnięcie ręki i w wielu przypadkach wymaga jedynie trochę wolnego czasu. Jednym z najlepszych sposobów na jego wykorzystanie jest nauka języków obcych. Liczba źródeł do nauki języków, jakie możemy znaleźć w internecie, jest niezliczona. Wybór tych, które będą dla nas odpowiednie, jest więc prawdopodobnie największym wyzwaniem na drodze do nauczenia się nowego języka.

Rekomendowaną przez poliglotów metodą nauki jest tzw. zanurzenie się w języku, czyli otoczenie się nim na każdy możliwy sposób. Można to zrobić m.in przez słuchanie w interesującym nas języku radia, podcastów, oglądanie filmów, seriali, czytanie artykułów i blogów. Aby nauka była przyjemniejsza, warto znaleźć takie źródła, które są związane z naszymi zainteresowaniami. Mogą to być np. tematyczne grupy na Facebook’u, kanały na Youtube albo profile na Instagramie. Jeśli zaczynasz od podstaw, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie na telefonie aplikacji, która oferuje kursy dla początkujących. Najpopularniejsze to Duolingo oraz Memrise, dzięki którym nauczysz się podstawowych zwrotów, słówek i gramatyki. Jeśli to opanujesz, korzystanie z innych źródeł będzie o wiele łatwiejsze. Warto również znaleźć dobry słownik internetowy, który tłumaczy słowa w kontekście. Za jego pomocą będziesz mógł sprawdzić użycie danego słowa w przykładowym zdaniu. Kolejną darmową metodą nauki języka obcego jest znalezienie native speakerów, np. w grach typu multiplayer, na Instagramie, Twitterze, a także na specjalnie do tego przeznaczonych aplikacji takich jak HelloTalk lub Tandem.

Jeśli nadal nie wiesz, jak się do tego zabrać, warto poznać historie innych osób, które nauczyły się interesującego cię języka. Na YouTube możesz znaleźć wielu twórców, którzy dzielą się swoją wiedzą na ten temat. Nauka języka obcego nigdy nie była prostsza. Wystarczy odrobina motywacji oraz zrobienie dobrego planu, bo tylko dzięki systematycznej nauce możesz zrobić prawdziwe postępy.